I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
between eating and baking i use about a dozen a week. i generally get Extra large or Jumbo eggs.